Sõru<br />Jazz

Sõru Jazz 2018 kava avalikustatakse kevadel. X Sõru Jazzil esinesid...

Neljapäeval, 15. juunil 2017 Orjaku sadamas

19:00
Maimu Jõgeda, Lauri Kadalipp, Martin- Eero Kõressaar

 

17622282_1227629097322985_410734832_o

Maimu Jõgeda trio toob Sõrule folgikõlasid

Põhjamaise ja värske kõlaga Maimu Jõgeda Trio viib kuulajad lummavate lugude saatel reisile etno-, jazz- ja improvisatsioonimuusika jalamitele. Koos leitakse üles mõtisklema panevad, sügavad harmoonialiikumised ning karged, ent südantsoojendavad meloodiad.
Maimu Jõgeda on noor akordionist, kes on õppinud Võru Muusikakoolis, Heino Elleri nimelises muusikakoolis ning hetkel õpib Eesti Muusika- Ja Teatriakadeemias. Lisaks pillimängule tegeleb ta ka komponeerimisega. Ta on esinenud Viljandi Folgil, Visioonil, TaDaa festivalil, Jazzkaare linnaruumiprojektis. Akordionist eesmärk on mängida nii, et muusika ja pill ei seaks teineteisele piire – oluline on põnevustpakkuv helide virravrr. Esitusele tuleb peamiselt Maimu Jõgeda originaallooming, lisaks ka mõned lood Lauri Kadalipu loomingust. Koosseisus on esindatud ainult eesti muusikamaastiku noor veri, seega oodata on ainult uut ja elavat muusikaelamust!

Koosseis:

Maimu Jõgeda- akordion
Lauri Kadalipp- saksofon
Martin- Eero Kõressaar- kontrabass

Foto: Rene Jakobson

20:00
Anna Põldvee & Erki Pärnoja

erki-ja-anna_foto-Johanna-Eenmaa

Anna Põldvee ja Erki Pärnoja popikõlaline duo

Ansamblist “Ewert And The Two Dragons” tuntuks saanud Erki Pärnoja on viimasel ajal ilma teinud soolokavadega, temalt on nüüdseks ilmunud kaks albumit koos rahvusvaheliste muusikutega. Erki Pärnoja jätkab oma muusikalise käekirja arendamist nii soolos kui ka erinevates koostöödes, tema süvenenud tunnetuses ning moodsakõlalises väljenduses on ometi midagi ajatut ja isegi heas mõttes vana. Tuntavad on mõjutused nii popist, rokist kui indie-muusikast, puudub liigne sentimentalism või “paljusõnalisus”. Erki Pärnoja sõnum on konkreetne ning selles on tuntav fiction – selles on pilte, nii võimalikke kui võimatuid, nii realistlikke kui väljamõelduid.

Anna Põldvee on esinenud peamiselt Tõnu Naisoo kooslustes, esitades nii jazzistandardeid kui Eesti jazzheliloomingut. Tänapäevasemat muusikat on ta esitanud koos ansambliga “Unna Torm”. Erki Pärnojaga viis neid muusikaliselt kokku nähtavasti ka ühine kooselu – on ju koos lapsi kasvatades võimalik koos ka muusikat teha. Duo Põldvee-Pärnoja kõlab ühtaegu põhjamaiselt, tänu Anna Põldvee selgele jahedale, minimalistlikule häälekasutusele, ent samas soojalt. Seda soojust lisab ühine muusikajagamine, Erki Pärnoja mahedam taustavokaal ning toetav kitarr. Repertuuar koosneb erinevast muusikast, mida koos jagatud. Anna Põldvee reserveeritud staatiline lavalolek sobib just neile kuulajaile, kelle jaoks liigne ekspressiivsus on ehk väsitav. Duo kostub mõtlikuna ning jätab ruumi kuulaja enda tunnetele ning kujutlustele.

Tekst: Hedvig Hanson

Neljapäeval, 15. juunil 2017 Kärdla Villalaos

22:00
Jan Uuspõld & Raul Ukareda Band

Sõru Jazz 2014 Foto: Sven Tupits

Raul Ukareda ja Jan Uuspõld,  tõelised bluusivennad! 

Jan Uuspõldu teavad kõik, kuid paljud pole ilmselt kuulnudki, et eduka näitlejakarjääri kõrval on Jan alati ka muusikaga tegelenud. Tegelikult sai Jan kuulsaks kõigepealt just lauljana. Tema bänd Luxury Filters oli 1990ndate keskel üks populaarsematest bluusibändidest. Luxury Filtersi lugusid kuuleb raadioeetris veel tänagi, kuulsaim neist ilmselt ,,Tramm nr. 66″.Raul Ukareda on tuntud kui Compromise Blue ja Tanel Padar Blues Bandi kitarrist ning on suure bluusientusiastina ka üks Augustibluusi korraldajatest.

Raul ja Jan kohtusid 1990ndate vilka bluusiskene tohuvabohus, Von Krahli baaris ja Eeslitallis, kus ikka bluusi mängiti ja nauditi.

Esimene päris ametlik koosmusitseerimine sai teoks alles 2015. aastal, kui Augustibluusi pealaval vanameister B.B. Kingi mälestati. Tol korral mängisid Jan ja Raul koos vaid paar lugu, kuid need mõjusid nii hästi, et sealsamas Augustibluusi lava taga sündis mõte lähitulevikus ühine täispikk kava kokku panna ja Eestimaa väärikamatel festivalidel ja kontsertlavadel üles astuda.

Esitusele tuleb Rauli ja Jani kirjutatud tuntud ja tundmatuid lugusid, aga ka paremaid palu bluusiklassikast, täiesti kindlasti ka mõlema suure lemmiku B.B. Kingi repertuaarist.

Koosseis:

Jan Uuspõld – vokaal
Raul Ukareda – kitarr
Marek Talts – kitarr
Raul Vaigla – bass
Taavi Kerikmäe – klahvpillid
Petteri Hasa – trummid

     Foto: Sven Tupits

23:30
Marten Kuningas & Band: Tribute to David Bowie

Unknown-2Marten Kuningas teeb kummarduse Davied Bowie’le

Ainulaadse ja kordumatu pop-ikooni David Bowie pärand annab loendamatuid tõlgendusvõimalusi ka värskete muusikageneratsioonide esindajatele. Šarmantne meeshääl Marten Kuningas on interpreteerimiseks võtnud läbilõike Bowie värvikast üle viie kümnendi ulatuvast karjäärist, lisades tuntud toonidele uudset lähenemist ja energiat.

Alates Major Tom’ist (“Space Oddity”,1969) kuni tänavuse “Blackstar”ini – popmaailma üks olulisemaid ikoone David Bowie salvestas 27 albumit ning kehastas oma karjääri jooksul kameeleonina kümneid erinevaid tegelaskujusid. Tema otsiv vaim taasleiutas oma kuvandit üha uuesti ja jäi kõikide muutuste juures üdini ausaks. Oma elu kunstiteoseks kujundanud artist näitles muusikaloome kõrval paljudes filmides ja oli ka maalikunstnik ning fanaatiline kunstikoguja. David Bowie pärand on ainulaadne ja kordumatu ning mõjutanud mitmeid uue põlvkonna artiste, nende hulgas on ka Marten Kuningas.

Laiemalt tuntuks sai Marten Kuningas oma esimese albumiga “Janu” ning 2014. aastal salvestas ta oma teise plaadi “Praktiline mees” juba koos tippmuusikutest koosneva ansambliga Miljardid. Tribüütkontserdil teevad kaasa kitarrist Raul Ojamaa, bassist Peedu Kass, trummar Kristjan Kallas, kitarrist Erki Pärnoja ning klahvpillimängija Tarvi Kull.

Koosseis:

Marten Kuningas – vokaal
Raul Ojamaa – kitarr
Erki Pärnoja – kitarr
Peedu Kass – bass
Tarvi Kull – klahvpillid
Kristjan Kallas – trummid

Foto: Rene Jakobson

Reedel, 16. juunil 2017 Kalana sadama paadikuuris

18:00
RMK matk „Elu ilma ääre peal“

© Rene Jakobson / renejakobson@hotmail.com

RMK matk „Elu ilma ääre peal“

Loodus ja kultuur kutsuvad! Ka tänavu teeb Sõru Jazz toredat koostööd RMK-ga ja pakub muusikahuvilistele lisaks võimalust hingata osoonirikast õhku ja nautida kauneid loodusvaateid. Kell 18 algab matk RMK Ristna külastuskeskusest Kalana sadamasse.

Matkame metsas ja mere ääres. Võtame jupikese hiidlaste teistmoodi kulgevat aega ja tutvume, kuidas inimeste elu mere taga ajast-aega käib. Ehk saab aimu sellestki, miks paljud saare külalised on osa oma südamest märkamatult Hiiumaa loodusesse kaotanud. On ses süüdi haldjasaare haldjad või Kõpu vaim? Kontserdi alguseks jõuame Kalana sadamasse. Selga-jalga matkamiseks sobiv riietus ja jalatsid.

Foto: Rene Jakobson

20:00
Kullerkupp-Aimla-Alaru-Ruben

Kullerkupp_AIMLA _Ruben,AlaruQPP1Kullerkupp-Aimla-Alaru-Ruben – pildid Vormsilt

Ansambli kunstiline juht Sven Kullerkupp on pikka aega eesti jazzmuusika põldu kündnud pianist, kes on suure osa ajast Vormsi saare elanik ning ammutanud inspiratsiooni just sellel väikesaarel. Nüüdseks on ta kirjutanud sellest tõukest programmilise jazz-süidi “Wormsi pildid”, mis tulebki Sõrul ettekandele. Tema kaasteelised ansamblis – bassist Andres Alaru, trummar Tanel Ruben ja saksofonist Siim Aimla annavad oma panuse kontseptsiooni elluviimiseks.

“Süidi osad ”Rumpo öölaul” ja “Vormsi kellamees” on paar näidet sellest, kuidas mahe väikesaare loodus võib loojat tiivustada.
Samas pulbitseb Kullerkupu veres ka mässaja hing, oluline on siin ka koletiste ja kollide temaatika. Õnneks on juunikuu ööd valged ja kontserdile on oodatud ka kartlikuma loomuga inimesed,” kirjeldab muhedalt ansambliliige Siim Aimla antud kava.

Lisaks “Wormsi pildid” ettekandele jätavad jazzmuusikud endile kava osas ka vabaduseruumi, esitatakse muusikat vastavalt tujule ja kujunevale atmosfäärile.

Koosseis:

Sven Kullerkupp – klaver
Siim Aimla – saksofon
Andres Alaru – kontrabass
Tanel Ruben – trumm

Tekst: Hedvig Hanson

 

 

 

21:00
Tanel Ruben & Victoria

Tanel_Ruben_MillionYears_esikaas Tanel Rubeni ja Victoria klubilik atmosfäär

Tanel Rubeni ja Victoria koostöö sai alguse juba 2001. aastal. Koos vaimustuti klubirütmidest; üdini positiivsele muusikale, mis pärineb trummari sulest, lisavad veelgi rohkem positiivsust Victoria mahe tämber ning elujaatavad laulutekstid. Klubimuusikale omaselt kutsuvad need nautima elu ja kasutama oma võimalusi, mis hetkes antud. Kuuleb nii nu-jazzi, haussi kui broken beat’i, rütmid ja meeleolud muutuvad ja üllatavad, jazziimprovisatioonid lisavad vabadust ja kirevaid värve muidu paljudele ehk üheplaanilisena tunduvale klubimuusikale.

Koos Taneli ja Victoriaga musitseerivad ka Meelis Vind bassklarnetil, Taavo Remmel bassil, Hele-Riin Uib vibrafonil, Rain Rämmal klahvpillidel. 2003. aastal ilmus nende esimene album “ A Sentimental Call”, 2016. aastal teine album “Million Years”. Meeleolud on kerged ja lõõgastavad, medium-tempo gruuvidest kuni tõeliselt käimatõmbavate tantsuliste paladeni, mille bassigruuvid ja sünkopeeritud rütmid rõhutavad selle muusika seksuaalsust ja elujõudu. Vaatamata muusika rütmipõhisusele on laulujoonised meloodilised ja variatsioonirohked, muusika, milles on tasakaalu ja samas head minekut! Sõru paadikuurist saab sel õhtul Sõru Night Club! Tantsige kaasa!

Koosseis:

Tanel Ruben – trummid, löökpillid
Victoria – vokaal
Meelis Vind – bassklarnet
Taavo Remmel – bass
Tiit Joamets – vibrafon
Rain Rämmal – klahvpillid

Tekst: Hedvig Hanson

https://www.youtube.com/watch?v=x_7h7BJas-k

22:30
The Swingin’ Sisters & Band

Swingin Sisters (55) (1)

Swingin’ Sisters pakub tantsulist retrojazzi

The Swingin’ Sisters viib kuulajad suitsusesse jazzibaari, kus rõkkab naer, keerlevad tantsujalad ning kõlab tõeline hea-tuju-muusika. Lihvitud vokaalset kooskõla rikastavad krutskeid tulvil tantsuliigutused, stiilne väljanägemine ja kaasahaarav energia!

Svingiõed esitavad suuremalt jaolt parimaid palasid naistrio The Andrews Sisters repertuaarist. The Andrews Sisters oli 1930-1950ndatel aastatel Ameerika armastatuim naistrio. Nende plaate on maailmas müüdud üle 75 miljoni ning nende lauldud hitid kõlavad raadiotes veel tänapäevalgi.

Lauljatarid Maris, Vivi ja Viveli on erinevates projektides ning ansamblites koos laulnud üle 6 aasta ning naljatamisi võib öeldagi, et tegemist on õdedega. Noored lauljatarid olid taustalauljatena kaastegevad 3 hooaega kestnud saates “Perepidu” ning koos lauldi aastaid ka 4-liikmelises vokaalansamblis JazzIn Sisters, millega nopiti säravaid kohti nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel vokaalansamblite konkurssidel.

Kutsume kõiki üheskoos üht meeleolukat ning rõõmust pakatavat svingiõhtut veetma!

Koosseis:

Maris Aljaste – vokaal
Vivi Maar – vokaal
Viveli Maar- vokaal
Allan Järve – trompet
Siim Aimla – saksofon
Kusti Lemba – kitarr
Janno Trump – kontrabass
Joosep Voolmaa – trummid

Vaata lisa:

www.theswinginsisters.com
www.instagram.com/theswinginsisters

 

Reedel, 16. juunil 2017 Kärdla Wabrikus

22:00
Tafenau Trio

© Rene Jakobson / renejakobson@hotmail.com

 

Tafenau trios saavad kokku väga head sõbrad, vaatamata erinevale generatsioonile. Vennad Remmelid on tõeliselt muusikat täis, Raivo Tafenau nakatab alati oma positiivsusega, mehed allahindlust ei tee ning õhus on midagi väga erilist.

 

Koosseis:

Raivo Tafenau- saksofonid
Joel Remmel- klahvpillid
Heikko Remmel- kontrabass

 

Kontsert toimub Kärdlas, gurmeepubis Wabrik, aadressil Vabaduse 15.
Foto: Rene Jakobson

Laupäeval, 17. juunil 2017 Sõru sadama paadikuuris

15:00
Kadri Voorand Quartet

IMG_1278

Kadri Voorand Quartet – sentimentalismist pungini

Kadri Voorand on Eesti jazzimaastikul võtnud selgelt liidripositsiooni – tema jõuline isiksus ja esituslaad sobivad hästi jazziga, mis oma olemuselt on vaba ja piirideta muusika. Nõnda piiritu on ka Kadri Voorand oma muusikalistes tegemistes, teda jätkub kõikjale, viimased aastad on olnud talle pööraselt töökad. Ta on menuka ansambli Estonian Voices juhtfiguur, lisaks erinevatele sooloprojektidele esineb ta kooslustes Avarus Ensemble ja Heliotroop, ning jõuab veel tegutseda ka lauluõpetajana.

Kõigil on kindlasti meeles Voorandi tugev esinemine eelmise aasta Vabariigi Aastapäeva kontserdil, tema viimane plaat “Armupurjus” pärjati Eesti Muusikaauhindadel 2016 parimaks jazzalbumiks nii nagu ta ise pälvis parima naislaulja tiitli. Töö kiidab tegijat. Lisaks töökusele iseloomustab Voorandit ülim perfektsionism, loomingulisus ja lennukus. Tema ainsaks eesmärgiks on laval olla võimalikult aus, minna viimase piirini ja isegi üle selle. Kuulaja peab olema valmis vastu võtma isiksust kogu tema diapasoonis. Magus ilu on Voorandi jaoks igav, tema häälekasutus raputab publikut ega lase olemist liialt mugavaks muutuda.

Naise nakatav impulsiivsus inspireerib ka tema lavapartnereid, olgu siis väiksemas või suuremates koosseisudes. Seekord esitab Kadri Voorand Kvartett Sõru Jazzil plaadi “Armupurjus” palu, aga ka uuemat muusikat Eesti luuletajate tekstidele. Hoogsa lauljatari enda sõnul varieerub muusika suurte vahemaadega seinast seina, nagu selle kollektiivi puhul ikka. Ta lubab nii südantlõhestavaid ballaade kui punki.

Koosseis:

Kadri Voorand – vokaal
Marek Talts – kitarr
Taavo Remmel – kontrabass
Ahto Abner – trummid

Tekst: Hedvig Hanson

Vaata lisa:

www.kadrivoorand.com
www.facebook.com/kadrivoorandmusic/?fref=ts
Spotify: Kadri Voorand Quartet

16:30
Sooäär-Yaralyan-Ounaskari

1842

Sooäär, Ounaskari, Yaralyan – kui põhjamaisus kohtub Armeenia rahvalaulude ja Bachiga

Uus rahvusvaheline trio viljeleb meloodilist põhjamaist jazzi, mille koos mängimist on kolm liiget plaaninud juba mitu aastat – nüüd tehakse see ammune unistus teoks. Esitusele tulevad peamiselt Yaralyani ja Sooääre kompositsioonid, kuid võib oodata ka üllatusi ja äratundmisrõõmu.

Jaak Sooäär on üks aktiivsemaid Eesti kitarriste, kes tuntud paljudest koosseisudest, nende seas Heavy Beauty ja Sooäär-Vaigla-Ruben trio, Tormise-nelik, Andres Mustonen Quartet. Sooääre lavaline olek on karakteerne ning isikupärane, tema erinevad projektid on elujõulised ning eriilmelised, võib öelda, et kitarrist mängib muusikat barokist rokini.

Armeenia päritolu kontrabassist Ara Yaralyan on tuntud oma ülitundlikkuse ja virtuoossusega. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazziosakonna, õppinud koos Joshua Davisiga Berklee kolledžis Bostonis, Ulf Krokforsi ja Wade Mikkola juures Metropolias Soomes ning Gruusia kontrabassivirtuoos, dirigent Alexander Khaindravaga. Ta on tuntud Soome pianisti Kari Ikoneni trio liige. Bassist on teinud koostööd ka maailma tuntude muusikutega nagu Vardan Ovsepian, Ingrid Jensen, Tatiana Parra, Andre Fernandes, Datevik Hovhanesyan, Verneri Pohjola ja palju teistega. Meelsasti mängib ta ka oma seadetes armeenia lüürilisi rahvalaule, et rõhutada uhkusega oma päritolu.

Markku Ounaskari on üks rahvusvaheliselt tuntumaid soome trummareid, kes mängib muuhulgas ka mitmetel ECMi plaatidel. Lisaks Jaak Sooäärele on ta koostööd tegemas ka rahvusvaheliselt tegutseva pianisti Kristjan Randaluga.

Koosseis:

Jaak Sooäär – kitarr
Ara Yaralyan – kontrabass
Markku Ounaskari – trummid

Tekst: Hedvig Hanson

18:30
Liisi Koikson & Joel Remmel

6-23Liisi Koiksoni ja Joel Remmeli ilu ja rahu

Liisi Koikson ja Joel Remmel saavad esmakordselt laval just kahekesi kokku! Varasemad muusikalised kokkupuuted on mõlemat inspireerinud otsima ühist kõla just minimaalses duo koosseisus. Sahtlist on välja otsitud seni kuulmata looming ning lisaks enda loodule tõlgendatakse ka kõnekaid lugusid Eesti ansamblitelt nagu Genialistid, Smilers jt.

Kontserdi märksõnadeks on ilu ja rahu. Kiire elutempo juures on oluline vähemasti hetkeks aeg maha võtta ja lasta kaunitel ning mõtlemapanevatel tekstidel kõnetada. Mõlema artisti lavaline hoiak on seda juba aastaid tähtsaks pidanud. Nüüd otsitakse seda ühiselt ja kutsutakse kuulajagi rännakule kaasa.

Liisi Koikson on Eesti muusikamaastikul tegutsenud juba üle 20. aasta, olles läbi erinevate kollektiivide ja õpingute tegus mitmes žanris. Sooloprojektide kõrvalt osaleb laulja folgi mõjutustega projektis Elletuse, Ardo Ran Varresega koos valminud projektis Vaikne Esmaspäev ning Jaak Sooääre ja Kadri Voorandi poolt ellu kutsutud kavas Kummardus Veljo Tormisele. Lisaks andis Liisi sel kevadel välja oma uue sooloalbumi, “Coffee For One”, mis on saanud mõjutatud laulja Londonis veedetud kolmest aastast ja on ka sellepärast inglisekeelne.

Joel Remmel on pianist, kes Eesti muusikaelus aktiivselt osalenud kümmekond aastat. Selle aja jooksul on koostööd tehtud arvukate artistidega nii Eestist kui välismaalt. Kõige järjepidevam on olnud tegevus ansambliga Joel Remmel Trio, kellega on 6 tegutsemisaasta jooksul välja antud 3 albumit: “Lumekristall”, “More Than Fishermen” ja “Some Things Never Change”. Lisaks aktiivsele interpreedielule on Joel õpetamas ka Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Koosseis:

Liisi Koikson – vokaal
Joel- Rasmus Remmel – klaver

 

 

 

 

 

20:00
Peedu Kass Momentum

KASS_cd_sleeve.indd

 

Peedu Kass Momentum trio – täpsuse meistriklass!

 

Peedu Kass Momentum trio muusikas on teravust, tempokust ja finessi. See on selge kõlaga põhjamaiselt karge kaasaegne jazz tulvil rütmilist intensiivsust. Trio jazzimaagia loovad ansambli asutaja ja helilooja Peedu Kass, rahvusvahelise haardega pianist Kristjan Randalu ja nõutud trummar Toomas Rull.

Seni on trio kontserte andnud rohkem välismaal kui Eestis. 2015. aastal esines ansambel esimese eesti jazzikollektiivina Euroopa suurimal jazzmuusika messil Jazzahead. Ansambel on jazzisõprade poolehoiu võitnud ka Inglismaal, Prantsusmaal, Belgias, Ungaris, Soomes, Saksamaal, Lätis, Venemaal, Kanadas, Luksemburgis, selle aasta mais antakse kontserte Austraalias. Bändi esimene album ilmus 2016. aastal ning pälvis „Aasta jazzalbumi“ nominatsiooni Eesti Muusikaauhindade galal.. Muusika, mille autorid on Peedu Kass ja Kristjan Randalu, salvestati eelmisel aastal Göteborgi kuulsas Nilento stuudios, kus muuhulgas on valminud ka mitmed bassist Avishai Coheni plaadistused.

Karismaatiline bassist Peedu Kass on väga nõutud ansamblipartner nii Eesti kui ka Euroopa jazziskenes, ta on Eestit esindanud ka Euroopa Jazzorkestris. Bassist pälvis Noore Jazzitalendi preemia 2010. aastal, praeguseks on ta meister nii oma pillil kui loojana. Muuhulgas on ta komponeerinud muusikat ERSOle ja lühifilmidele.

Pianist Kristjan Randalu on Eesti jazzi saadik maailmas. Ta kuulub Tuneesia oudimängija ja laulja Dhafer Youssefi ansamblisse ning on musitseerinud jazzistaaridega nagu Ben Monder, Ari Hoenig, Nguyen Le, Nils Petter Molvaer jt. Aastal 2011. võitis Kristjan Randalu Eesti mainekaima Jazziauhinna, tema duoalbum „Kooskõla“ koos Vaiko Eplikuga pälvis aasta jazzialbumi tiitli. Pianisti särav virtuoossus ja kompromissitu pühendumine muusikale vaimustavad kuulajaid nii Eestis kui maailmas.

Trummar Toomas Rull on Eesti muusika raudvara ja tuntud paljudest jazzikoosseisudest ja ka ansambel Ultima Thule trummarina. Tema käekiri on elegantne ja täpne ning ka  ta kõige kaelamurdvamaid rütmipassaaže esitab ta mängleva kergusega. Toomas Rullilt on ilmunud mitmeid plaate oma muusikaga ning lisaks kõlab tema trummimäng rohkem kui 100 heliplaadil.

“Estonian bassist Peedu Kass’ Momentum ensemble served as an exciting and intricately woven remake of the piano trio format.” Josef Woodard, DOWNBEAT

Koosseis:

Peedu Kass – bass
Kristjan Randalu – klaver
Toomas Rull – trummid

Foto: Kaupo Kikkas

Vaata lisa:
www.peedukass.com
http://www.kristjanrandalu.com/
www.toomasrull.com

 

 

 

 

 

 

21:30
Agan-Viinikainen-Mälgand-Kallio

 

17571720_1227660510653177_1914226099_o

Agan-Viinikainen-Mälgand-Kallio, mõtisklusest süvagruuvini

Ain Agana seekordsed ansamblikaaslased on bassist Mihkel Mälgand Eestist ning Soome ärksad jazzmuusikud – kitarrist Teemu Viinikainen ning trummar Mika Kallio. Sama koosseisuga on salvestatud kaks albumit – 6 aastat tagasi plaat “Pictures” ning eelmisel aastal “Now I Know”, ühise muusika impulsiks on elupildid, käidud teed, nähtud inimesed, kogetud tunded.

Viinikaineni soolod on leidlikkusest pakatavad ja alternatiivse mõtlemisega. Ta mängib üllatavaid käike ja on mõjub sisemiselt värskena. Agan on noorema mehe kõrval stabiilsem ja elukogenum. Erinevad mehed loomuselt ja eneseväljenduselt.
Ja erinevused, teadagi, rikastavad. Üks on kindlasti  ühine joon – kirg muusika vastu. Seda on kuulda, kuidas eri põlvkonnast ja rahvusest muusikud üksteist käima tõmbavad, vahelduvates soolodes on see eriti nauditav jälgida. Muusikuid paelub muidugi jazz oma mitmekülgsuses ja vabaduses, kuulda on groove’i, fusionit, blues’i ning rokilikumaid avaldusi.

Mihkel Mälgandile võiks küll anda Eesti muusika universaalmehe tiitli, on ta nüüdseks mänginud kindlasti sadades projektides, sadadel plaatide ja jätkab bassimehele sobiva kindlusega. Dünaamiline trummar Mika Kallio lisab trummide kõrval värve ja põnevate kellaplaatide kõladega. Ain Agana enda sõnul meeldib talle see kooslus üliväga, sest esiteks saab ta musitseerida koos supermuusikutega ja teiseks ei pea nad omavahel iial palju seletama, üksteist mõistetakse sõnadetagi.
Esitusele tulevad palad nii kahelt albumilt kui ka uued kompositsioonid.

Koosseis:

Ain Agan – kitarr
Teemu Viinikainen – kitarr
Mihkel Mälgand – kontrabass
Mika Kallio – trummid

Foto: Rene Jakobson

Vaata lisa:
www.ainagan.ee

 

 

23:00
Kaire Vilgats & Dagmar Oja Disco Jazz Band

 

1917709_109906971811_2866837_n

Kaire & Dagmar Disco Jazz Band – paadikuurist saab diskosaal!

Kaire Vilgats ja Dagmar Oja on lauljad, kes kõige tihedamini saanud Eesti lauljatest Eurovisiooni lavadele. Küll taustalauljatena, ent olgem ausad – nad on sedavõrd võimsa häälevolüümiga naised, et teevad silmad ette nii mõnelegi poplauljatarile. Kaire Vilgats ja Dagmar Oja on seekord astumas (tantsu)lavale koos jazzmuusikutega – Joel Remmel klahvpillidel, Heiko Remmel bassil, Reigo Ahven trummidel, Siim Aimla ja Raivo Tafenau saksofonidel.
Nagu bändi nimi lubab, on tegemist tantsulise muusikaga, milles on 70-80ndate funk’i ja disko hõngu. Seekord võetakse ette tuntud jazzstandardid ja töödeldakse need tantsitavaks. Peale kontsertide süvakuulamist saab laupäeva hilisõhtu Sõrul olema tõeline lõõgastus – Saturday Night Fever, ehk laupäevaõhtu tantsupalavik!

 

Koosseis:

Kaire Vilgats – vokaal
Dagmar Oja – vokaal
Heikko Remmel- bass
Joel Remmel – klahvpillid
Reigo Ahven – trummid
Siim Aimla – saksofonid
Raivo Tafenau – saksofonid

Pühapäeval, 18. juunil 2017 Sõru sadama paadikuuris

14:00
Stig Rästa

stig_rasta_press

Stig Rästa südamlik lihtsus

Pühapäeva pärastlõuna on Sõru jazzil laste päralt. Muusik ja laulukirjutaja Stig Rästa, kes siiani tuntud edukate poplaulude loojana, on valmis saanud uue albumi, mis kantud õrnadest isatunnetest. Oma pisitütre Lumiga koos laule luues ja kodus salvestades on sellesse talletatud lihtsust ja siirust, puudu ei tule ka ehedatest kodustest häältest, lapse lalinast, koera haukumisest – kõik see on ehedana ka plaadile salvestunud.

Uus kava ja album “Tõeline muinasjutt” on tõeline pere koostöö, nimelt on laulude tekstid valminud Stigi ema, Ülle Rästa osalusel. Laulud on küll pühendatud pisematele kuulajatele, ent miks mitte ka lapsevanematele. On ju muinasjuttudesse uskumine ning lapsemeelseks jäämine üks lapsevanemaks olemise oluline osa!

Albumiga käivad koos ka värvimisraamat ning võimalus laulda laule ka karaoke-versioonis, Stig Rästa isiklikult saatmas.

“Ühel kaugel maal elas kord üks kuningas. Ühel päeval…” Ei, edasi ei jutusta, peate ise kuulama tulema, mis sest loost edasi sai! Sest saab kontsert nagu üks soe perekallistus.

Tekst: Hedvig Hanson

15:30
Holger Marjamaa

holger-marjamaa-jazzkaar2015-mk-300x200

Holger Marjamaa on ootused kõrgele kruvinud

jazz.ee soovitab!

Pianist Holger Marjamaa on vaatamata oma noorusele juba palju jõudnud. Pühendunud kogu elu sajaprotsendiliselt muusikale, on tal ette näidata suurepäraseid tulemusi rahvusvahelistelt pianistide konkurssidelt, teda on tunnustanud rahvusvahelised koolid ja pedagoogid. Nii näiteks on Marjamaa õpetaja Sibealiuse Akadeemiast Helsingis, Jukkis Uotila öelnud, et Holger on tema õpilastest üks kiiremini arenevamaid.

Alustanud klassikalise klaveriga, harjutades pilli tundideviisi päevas, on Marjamaa saanud tugeva tehnilise baasi, kui sellele liita tema emotsionaalsus ning tundlikkus ning võime improviseerida, saamegi tulemuse, millest tasub palju loota.

Avalikkuse tähelepanu sai Marjamaa, kui eelmisel aastal võeti ta läbi tiheda konkurentsi vastu ühte kõrgemasse muusikakooli maailmas – The Manhattan School Of Music.

Jazzimaailma pealinnas sai noormees hoida pulsi muusikaelu tuiksoonel – põnevad kohtumised, avatud suhtlemised, uued võimalused avardasid noore muusiku arusaamisi. Kindlasti andis rikkalik keskkond tõukeid ka omanäoliseks loominguks ja eneseväljenduseks.

Holger Marjamaa peab oluliseks seada endale selgeid sihte ning hoida vaimu värskena. Klassikalise muusika kõrval paelub teda jazzi loominguvabadus. Teda on tugevasti mõjutanud gospelmuusika harmooniline ja energeetiline olemus, järjest enam püüab ta neid omadusi loomingus ja mängustiilis rakendada. 2013. aastal pälvis Marjamaa Noore Jazzitalendi preemia, tõsi, kui öelda Marjamaa, siis peab ikka täpsustama, kumb vendadest, sest on ju Holgeri vend, saksofonist Mairo, samuti aktiivne muusik.
Koos musitseerivad nad ka duona Marjamaa Brothers ning Mairo Marjamaa kvartetis.
Seekord mängib Holger Marjamaa Sõrul soolokava, esitusele tulevad omaloomingulised palad ning pianisti töötlused talle meeldivatest jazziteemadest.

Holgeri mõtted aastal 2013:

Foto: Matti Korhonen

 

16:30
Tafenau ja Aimla Kvintett

Taf-Siim

Tafenau-Aimla kvintett, tõeline jazzi hääl!

Tafenau-Aimla kvinteti esimene album “(P)ühendus” ilmus 2013. aastal. Kahel tegusal saksofonistil on taaskord õnnestunud kokku panna väga hea ansambel ning kirjutada ka uut muusikat.
2016. aasta suvel esineti Saksamaa mainekal festivalil “Jazzbaltica” ning hetkel oodatakse pikisilmi võimalust minna stuudiosse, et salvestada järgmine helikandja.

Kontserdil kõlab peamiselt Raivo Tafenau ja Siim Aimla kirjutatud muusika, kuid oma panuse on andnud ka Joel Remmel. Bassil Peedu Kass, trummidel Kaspar Kalluste.
Tõotab tulla mehise energiaga kontsert, on ju saksofon just see tõeline jazzinstrument! Tafenau enda sõnul ei konkureeri kaks saksofonisti omavahel vaid täiendavad teineteist. Loomulikult koos suurepärase rütmigrupiga.

Koosseis:

Siim Aimla – saksofon
Raivo Tafenau – saksofon
Joel Remmel – klahvpillid
Peedu Kass – bass
Kaspar Kalluste – trummid

 

18:00
Sofia Rubina & LRK Trio

d6e153_dcbac8ee457f4740bb94820d10dfe126Sofia Rubina, Jason Hunter & LRK Trio ühendavad kontinente

Särav lauljatar Sofia Rubina suudab muuta nauditavaks iga muusikastiili, mida tema varjundirikas hääl puudutab.
Rubina võib esitada nii poppi, souli, jazzi, klubimuusikat, eriliselt kõlavad tema esituses juudirahvalaulude töötlused.
Ta on teinud koostööd paljude muusikutega nii Eestis kui ka väljaspool, tugevamad seosed on tal Venemaa jazzmuusikutega, eesotsas pianist Evgeny Lebedeviga, kellega koos on esinetud Sõru Jazzil ka varem.

Seekord tuleb Sofia koos noortest andekatest vene muusikutest koosneva LRK Trioga, kuhu kuuluvad pianist Evgeny Lebedev, bassist Anton Revnyuk, trummar Ignat Kravtsov. Külalisena esineb ka USA-st pärit trompetist Jason Hunter. Koos esitatakse uuemat omaloomingut, aga ka muusikat tunde järgi, n-ö ekspromt. Sofia Rubina energiline lavaolek garanteerib kuulajatele alati hea tuju, vene muusikud on klass omaette ning Jason Hunter toob muusikasse miles-davies’likke jahedaid-lahedaid trompetihelisid. Kooslus, mis ühendab rahvusi ning erinevaid tunnetusi on kahtlemata huvipakkuv ja nauditav!

Koosseis:

Sofia Rubina – vokaal
Jason Hunter – trompet
Evgeny Lebedev – klaver
Anton Revnyuk – bass
Ignat Kravtsov – trummid

Vaata lisa:

www.sofiarubina.eu

www.lrmusic.ru

Tekst: Hedvig Hanson

19:30
Kristjan Randalu Trio

RandaluTrio

Kristjan Randalu Trio – maailmatase Sõru paadikuuris

Kristjan Randalu on juba aastaid üks aktiivsemaid ja laiema haardega eesti jazzmuusikuid maailmas. Tänu rahvusvahelisele tegevusele on Randalul õnnestunud kokku kutsuda väärikas püsikooslus, mille sarnast kohtab eesti jazzmuusikute osavõtul harva. Mats Eilertsen on üks isikupärasemaid kontrabassimängijaid Euroopas, Markku Ounaskari aga teatakse kui väga tundliku musitseerimisviisiga trummarit. Rahvusvahelise ansambli esituses kõlab kava “Between Three Plagues”, mis sisaldab eranditult Kristjan Randalu uudisloomingut.

Randalu, Eilertsen ja Ounaskari kohtusid esmakordselt kolm aastat tagasi, kui Norra saksofonist Trygve Seim kutsus nad oma uude kvartetti. Ühiselt salvestati Oslos jazziajaloo ühes väärikamas Rainbow stuudios.

Pianist Kristjan Randalu on elanud Saksamaal, Inglismaal ja USAs. Ta esineb maailma olulisematel kontserdilavadel ja festivalidel. Muuhulgas on kontserdid viinud teda näiteks Carnegie Halli ning rahvusvaheliste koosseisudega maailma väärikamatele jazzifestivalidele nii Euroopas kui ka näiteks Põhja-Aafrikas ja Aasias. Randalu koostööpartnerite hulka kuuluvad jazzimaailmas suunanäitajatena tuntud saksofonist Dave Liebman, trummarid Ari Hoenig ja Mark Guiliana, kitarristid Nguyên Le, Ben Monder ja Eivind Aarset, Tuneesia udi-virtuoos Dhafer Youssef ja trompetimängija Nils Petter Molvaer. Randalu muusikat kuuleb üle 30 helikandjal. Viimastel aastatel rõõmustab ta kuulajaid üha enam just koduses Eestis esinedes.

Kontrabassist Mats Eilertsen on üks Euroopa silmapaistvamaid ja isikupärasemaid kontrabassiste. Ta on väga oodatud ja nõutud ansamblipartner nii kodumaal Norras kui ka mujal. Tema koostööpartnerite seas on näiteks ECMi artistid Tord Gustavsen, Trygve Seim ja Bobo Stenson. Ta on jaganud kontserdilava ka Pat Metheny, Joshua Redmani, Lee Konitzi, Kenny Wheeleri ja Tomasz Stankoga.

Trummar Markku Ounaskari on üks rahvusvaheliselt tuntumaid soome jazz-muusikuid. Regulaarne koostöö seob teda muusikutega nagu Arve Henriksen, Anders Jormin, Nils Petter Molvaer, Trygve Seim ja Markus Stockhausen. Ta on esinenud koos mainekate artistidega, nende hulgas Ray Anderson, Lars Danielsson, Marc Ducret, Tim Hagans, Lee Konitz, Sinikka Langeland, Nguyên Lê, Rick Margitza, Ron McClure, Kenny Wheeler ja Tomasz Stanko. Ounaskari on salvestanud üle 50 plaadi, nendest 4 plaadifirmale ECM.

Maailm on väike, aga imeline – maailmatasemel muusikud võivad esineda nii suurlinnade kuulsatel kontserdilavadel kui ka Sõru paadikuuris! Eriti võivad seda teha avatud meelega jazzmuusikud. Oodata on energiat ja ülimat täpsust ning väärtuslikku kogemust, olge seda kogemas!

Koosseis:

Kristjan Randalu – klaver
Mats Eilertsen – kontrabass
Markku Ounaskari – trummid

Tekst: Hedvig Hanson