Sõru Jazz 10 - hip-hip hurraa!

Nüüdseks on Sõru Jazz juba sedavõrd tuntud festival, et igale inimesele, kes suvel Sõrus käinud, seostub Sõru ikka sadama, paadikuuri ja jazziga. Tänavu tähistab Sõru Jazz juba kümnedat juubeliaastat ning jätkab hoogsas tempos!

Sõru Jazz on kui üks rõõmus pidu suure perega, festivali õhkkond on kodune ning sõbralik. Lisaks hubasusele pakub festival väga heal tasemel esinejaid erinevatele maitsetele nii Eestist kui ka mujalt maailmast. Võib kuulda mahedamaid koosseise, aga ka mürglimat muusikat orkestrimõõtu ansamblitelt. Ka seekord on kava väga eriilmeline. Kõrget taset pakuvad näiteks Kristjan Randalu rahvusvaheline trio, Sofia Rubina & LRK Trio, Eesti-Soome kooslus Agan-Viinkainen-Mälgand-Kallio, Kadri Voorand Kvartett, Peedu Kass Momentum, Holger Marjamaa. Õdusamat olemist aga pakuvad tantsulisemad Swingin’Sisters, Tanel Ruben &Victoria, Kaire Vilgats & Dagmar Oja Disco Jazz Band.

Mõeldud on ka pisematele kuulajatele – pühapäeva pärastlõunal esitab oma kirjutatud lastelaule Stig Rästa. Lisaks Sõru sadamale on kontserdid ka Orjaku sadamas, Kalana sadamas ja sel aastal esmakordselt ka Kärdlas. Sõru paadikuuri tuuakse taas ehtne kontsertklaver ning õhtujuhiks on taas armastatud näitleja Mait Malmsten. Kel näitlejatest väheks jääb, võib minna kuulama Jan Uuspõldu, kes esineb Sõru Jazzi esimesel õhtul koos Raul Ukareda bändiga Kärdla Villalaos. Samas esineb ka Marten Kuningas, kes teeb kummarduse David Bowie’le. Vaiksema muusika austajaile pakuvad duosid Erki Pärnoja ja Anna Põldvee ning Liisi Koikson ja Joel Remmel.

Muidugi on ka sel aastal kavas matk sportlikele kontserdikülastajatele – RMK Ristna looduskeskuse õuelt Kalana sadamasse, otse kontserdipaika. Uuri kava lähemalt ja veendu, et Sõru Jazz on festival, mis väärib osasaamist!

Sõru Jazz 10 – hip-hip hurraa!

Sõru Jazz 2017 tänab:

Kultuuriministeerium
Kultuurkapital
Saku ÕT
Alexela Oil AS
ELL Kinnisvara AS
Amserv Auto AS
Mixto OÜ
ERPLY
NOBE
RMK
Selver
Industry62
Maag Food OÜ
CF&S Estonia AS
Euronics
Premia Külmhoone AS
AA Uksed OÜ
Svensky Kaubanduse AS
Kinnistu OÜ
Jazz Pesulad OÜ
AS M ja P Nurst
Hiiu Kalur AS
Kihnu Veeteed AS
Hiiumaa Pruulikoda
Harmet OÜ
Emmaste vald
Hiiu vald
PereOptika
Continental Moda
Powerhouse OÜ
Prike AS
Data Print AS
Maxime Trijol
K- Print OÜ
Serireklaam OÜ
Kassari Kultuurineljapäevad
Aure OÜ
Tallink
Topauto AS
Soundhouse OÜ
Refleks OÜ