Sõru<br />Jazz

X Tuletorni Kontsert toimub juulis 2019! IX Tuletorni Kontsertil esinesid:

Reedel, 27. juulil Rannapungerjal

19:00
Avinurme Puhkpilliorkester

Avinurme Puhkpilliorkester

 

DSC_6118Sven-Tupits-Fotogeen.com_

Avinurme Puhkpilliorkester on tuntud ja hinnatud nii oma vallas kui ka väljaspool valda. Edukad koostööprojektid ERSO ja EMA-ga on andnud orkestrile võimaluse mängida koos professionaalsete muusikutega, mis on omakorda avaldanud head mõju orkestri vaimsele miljööle, tehnilisele tasemele ja väljendusrikkusele. Orkestri kavas on kõik maailma parimad lood! Orkestrit juhatab Verner Mölder.

Koosseis:

Verner Mölder, Andres Kallavus, Udo Mesi, Olavi Mölder – trompet
Alvar Mölder – klarnet
Silver Mesi – metsasarv
Kalle Karo – I tenor
Kalev Karo, Alari Karro – alt
Ülo Karo, Toomas Tooming – bariton
Aare Kaldma, Ants Rummel, Leino Kukk – bass
Martin Mölder – löökpillid

Foto autor Sven Tupits.

20:00
Tanel Padar Blues Band – hinge kutse

Tanel Padar Blues Band – hinge kutse

 

TPBBTanel Padar on üks väheseid Eesti lauljaid, kes suudab laulda bluusi sellise hingekriipiva ehedusega, mis kõnetab ka kõige kriitilisemaid kuulajaid ja võib asjassepühendamatutes kergitada küsimuse, kas tegu on tõesti Taneliga või hoopis tema Mississippi kallastelt külla sattunud teisikuga. Tegelikult on bluus alati olnud Taneli salaarmastus ja Tanel Padar Blues Band on pool-põrandaalune viis selle väljaelamiseks. See on eelkõige sõpruskonna heatuju-ettevõtmine, mille iga kontserdi repertuaar pannakse kokku lugudest, mis kõigile osalistele erinevatel põhjustel väga korda lähevad. Üheskoos kaevatakse bluusi kullafondidest välja valitud palasid ning garneeritakse klassikat juurtetruu originaalloominguga. Enamasti püsib bändi fookus Chicago ja Texase bluusil, aga kombatakse ka souli ja funki. Mängitakse omaloomingut 2016. aastal ilmunud albumilt “Gold’n’Fish” kui ka lugusid B. B. Kingi, Albert Collinsi jt repertuaarist, sekka pisut James Browni ja muudki, mis parasjagu südamelähedane tundub.

 

Koosseis:

Tanel Padar – vokaal, kitarr
Raul Ukareda – kitarr
Ülo Krigul – klahvpillid
Argo Toomel – basskitarr
Petteri Hasa – trummid

21:30
Pääru Oja ja Indrek Kruusimaa – kuumad eesti poisid

Pääru Oja ja Indrek Kruusimaa – kuumad eesti poisid

 

Kõltsu Augustimuusika

Kuigi Pääru Oja on tuntust kogunud oma tundlike osatäitmiste eest teles ja Draamateatris, ei astu ta Tuletorni Kontserdil ometi üles mitte näitekunsti vallas, vaid mängib koos kitarrist Indrek Kruusimaaga ägedaid rütme kitarril. Sest igal kirglikul eesti mehel on ju kodus kitarr, mida aeg-ajalt sõrmitseda, küsimus on vaid stiilis! Suur osa harrastuskitarristidest lähevad ikka popi ja rock’i teed, mängides tuntud palasid ja n.ö. kolmeduurikaid. Aga sel noorel mehel olid hoopis teistmoodi iidolid. Duo tegevus sai alguse juba aastaid tagasi, kui Pääru Oja alles keskkoolis käis ja suure imestusega Gipsy Kingsi mehi vaatas ja kuulas. Saanud teada, et Eestiski tegutseb üks flamenkokitarrist, Indrek Kruusimaa, võttis noorem mees temalt mõned tunnid. Selle paari tunniga reetnud Kruusimaa oma saladuse, raamatu, kust tema omal ajal flamenkot õppis – Juan Martin’i “El Arte Flamenco de la Guitarra”, sellest raamatust sai Pääru Oja jaoks osaraamatute kõrval püha aabits ja salakirg saatis teda teatrikooli õpingute ajal ning teatriski. Kitarr võeti nüüd kodust ka tööle kaasa ja nii kuulis, sõna otseses mõttes, noormehe harrastusest garderoobikaaslane Guido Kangur. Ning pakkus, et Pääru ja Indrek võiksid koos kontserdi teha – tema poolt lava, meeste poolt flamenko! Nii läkski, esimesest õnnestunud kontserdist saadi indu juurde, nüüdseks on esinetud juba Sõru Jazzil, eelmisel aastal Eesti Kontserdi aastalõpugalal ning järgmist saab kuulda juba Tuletornis. Millal siis veel, kui mitte suvel kuulata kuumemaid rütme ning kes julgeb, tantsigu kaasa!

Foto autor Rene Jakobson.

22:30
Gerli Padar & The Moon – tuttav, samas uus

Gerli Padar & The Moon – tuttav, samas uus

 

_MG_5857Küllap on Gerli Padari bändi nimi saanud tõuke tema venna, Tanel Padari The Sun bändist. Kui toetuda taevakehade iseloomustusele, võiks üldistada, et päike on pidevalt põlev, kuu aga muutlik.

Nagu naine. Gerli Padar & The Moon esitavad Eesti 90ndate popmuusikat teistmoodi võtmes. Nii võib Terminaatori “Tormist” saada hoopis tango või mõnest Quick Start’i tümpsuloost brasiilipärane samba! Akustilised pillid toovad tuntud paladele uue kõlapildi ning seaded üllatava rütmika. Gerli Padari energilisus ning kaasakiskuv isiksus kannab välja nii muusikalides kui kontserdilaval.

Suur koosseis võimaldab värvikaid soolosid ning tõotab suviselt lahedat olemist.

 

Koosseis:

Gerli Padar – vokaal
Andrus Rannaääre – klahvpillid
Tõnis Leemets – kitarr
Tõnis Tüür – bass
Indrek Tetsmann – trummid
Andres Raag – perkussioon
Dagmar Oja – taustvokaal
Meelis Unt – sopran- ja tenorsaksofon

Laupäeval, 28. juulil Rannapungerjal

10:00
Kanuumatk Rannapungerja jõel

Kanuumatk Rannapungerja jõel

 

DSC_6062Sven-Tupits-Fotogeen.com_Rannapungerja ja tema lisajõed olid Kirde-Eesti olulised palgiparvetusjõed: neid veesooni mööda toodi sügavatest laantest välja talvel ülestöötatud metsamaterjal. Täna on Rannapungerja jõgi pigem koht, kus puhata ja nautida. Jõgi pakub rõõmu ja silmailu nii kalameestele, suvitajatele kui veematkajatele. Meie kanuumatkale lisavad vürtsi retkejuhi pajatused külalugudest.

Matkale kogunemine kell 10.00 Rannapungerjal Tuletorni Kontserdi sissepääsu juures. Transpordiga sõidetakse kanuumatka alguspunkti Jaruska silla juurde. Kanuumatka marsruut kulgeb Jaruska silla juurest, Lemmaku külast Rannapungerjale. Kokku läbitakse 1,5-2 tunniga ca 7,5 km.

Retkele on vajalik eelregistreerimine. Eelregistreerimine ja täpsem info tel. 5141692 või e-postil ingrid@matkaklubi.ee. Pilet 20€, pilet Tuletorni Kontserdi külastajale 15 €, kuni 12. aastastele lastele 5€. Rühma maksimaalne suurus 21 inimest.

Foto autor Sven Tupits.

17:00
Stig Rästa südamlik lihtsus

Stig Rästa südamlik lihtsus

 

stig_rasta_pressMuusik ja laulukirjutaja Stig Rästa, kes siiani tuntud edukate poplaulude loojana, on avaldanud albumi, mis kantud õrnadest isatunnetest ning pühendatud eriliselt lastele. Oma pisitütre Lumiga koos laule luues ja kodus salvestades on sellesse talletatud lihtsust ja siirust, puudu ei tule ka ehedatest kodustest häältest, lapse lalinast, koera haukumisest – kõik see on ehedana ka plaadile salvestunud. Album “Tõeline muinasjutt” on tõeline pere koostöö, nimelt on laulude tekstid valminud Stigi ema, Ülle Rästa osalusel. Laulud on küll mõeldud pisematele kuulajatele, ent miks mitte ka lapsevanematele. On ju muinasjuttudesse uskumine ning lapsemeelseks jäämine üks lapsevanemaks olemise oluline osa! Kindlasti tuleb ettekandele lisaks lastelauludele ka mõni Stigi Eesti Laulule kirjutatud raadiohitt! Sest saab kontsert nagu üks soe perekallistus.

18:30
Olav Ehala, Nele-Liis Vaiksoo ja Lembit Saarsalu meloodiline hetk

Olav Ehala, Nele-Liis Vaiksoo ja Lembit Saarsalu meloodiline hetk

 

30.10_NeleliisjpgArmastatud helilooja ja pianist Olav Ehala tuvustamist ei vaja. Tema meloodilised laulud on tuntud kõigile eestlastele, tema loodud filmimuusikapalad saadavad meid läbi elu. 3

Niisamuti on legendaarne saksofonist Lembit Saarsalu – muusiku lavaline sarm ning mehelik saksofonikäsitlus kuuluvad kindlasti Eesti jazziajaloo kullafondi.

Koos särava Nele-Liis Vaiksooga esitatakse muusikat siit ja sealt – ettekandele tuleb Eesti estraadiklassikat, sekka ka mõni ameerika lauluraamatu pärl ning iseenesestmõistetavalt ka Olav Ehala laululoomingut. Maiuspalahetk neile, kes hindavad jazzis vanakooli-kõlasid ning lauludes meloodilisust.

 

 

 

Koosseis:

Nele-Liis Vaiksoo – vokaal
Olav Ehala – klahvpillid
Lembit Saarsalu – tenorsaksofon
Toivo Unt – kontrabass
Toomas Rull – trummid


				

20:00
Põhja Konn sukeldub sügavustesse

Põhja Konn sukeldub sügavustesse

 

Konn_TaaviMuidePõhja Konna liikmed on mitmepaiksed: neile on tuttavad nii klassika, jazzi, rocki, funki kui ka popmuusika rajad. Eri suundades liikuvate žanride ristteel on nad võimelised panema hingama tervikliku organismi, mis on vähemalt kahepaikne: võrdselt tähtsaiks märksõnadeks on tekst ja heli, minevik ja olevik, harmoonia ja meloodia, vorm ning sisu.

Bänd pälvis 2017. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel oma debüütalbumiga “Põhja Konn” nominatsiooni kolmes kategoorias: aasta rock-album, aasta debüütalbum, aasta bänd.

Ansambli liider, Valter Soosalu on tuntust kogunud populaarses TV3 saates “Su nägu kõlab tuttavalt”, ent on märksa enamat kui meelelahutaja – ta on õppinud klassikalist muusikat, on diplomeeritud koorijuht ning juhatanud koori ka laulupeol!

Tema “bändihääl” on aga midagi hoopis muud kui püha koorimuusika – ses on nooruslikku rokki ja mehist energiat.

Sisukad tekstid ning samas oskuslik pillimäng annavad Põhja Konnale võimaluse sukelduda sügavamale.

 

Koosseis:

Valter Soosalu – laul, klahvpillid
Jürgen Kütner – kitarr
Kristen Kütner – kitarr
Siim Avango – basskitarr
Ott Adamson – trummid

21:30
Velikije Luki, täiega punk

Velikije Luki, täiega punk

 

Velikije LukiÖeldakse, et kui pilli ei oska mängida, hakka punki tegema! Selge see, et pungis pole peamine muusikaline filigraansus, vaid sõnum, teravus. Pungimeelsed on ärksa tajuga inimesed, kes peegeldavad ühiskonna kitsaskohti ning protestivad rumaluse vastu.

Vahel ehk protestivad ka lihtsalt, pulli ja pungi pärast!

Velikije Luki on 1982. aastal moodustunud punkbänd, mille tuntumad tegijad on punkmuusik Villu Tamme ning näitleja Ivo Uukkivi. Ise kirjeldavad nad end nii: “Velikije Luki annab kontserte haruharva, kuid see-eest on nad täielikult minetanud oma noorusliku sära, energia ja selle vähesegi pillimänguoskuse, mis oli just see, miks nende kontserte normaalsed inimesed kunagi ei külastanud. Velikije Luki sai möödund sügisel 35 aastat vanaks! Neil pole midagi uut öelda. Leierdavad vanu ajast ja arust lugusid ikka veel kindla veendumusega, et maailm muutub sellest paremaks.”

 

Koosseis:

Ivo Uukkivi – vokaal
Raik Kuusemets – trummid ja taldrikud
Raivo Pilt – basskitarr
Kuldar Hanstin – kitarr
Villu Tamme – kitarr

23:00
Regatt seilab tantsumuusika laineil

Regatt seilab tantsumuusika laineil

 

Regatt 2015 band filterKes igatseb tantsida gruuvika ja retrohõngulise muusika saatel, peab kutsuma kohale ansambli Regatt! Pidu saab hoo sisse 70-80ndate Eesti levimuusikaga ning tants kestab veel!

Regati repertuaarist leiab vanu lemmikuid, laule, mida tantsides kaasa üürata, kui ka uuemaid, omaloomingulisi palu, millest mitmetki hitiks saanud. “Kui kunagi veel näeme” on kindlasti üks kaasatõmbavamaid, sarjast “ENSV” tuttavaks saanud uusversioon. Regatt esitab ka muukeelset muusikat, võite kuulda neid nii eesti, vene, inglise, itaalia kui soome keeles!

Energialaks ja lahe tuju Regatiga garanteeritud!

 

Koosseis:

Marek Jürgenson – vokaal, kitarr
Mattias Mustonen – viiul, taustavokaal
Martin Trudnikov – klahvpillid
Kalmer Laanemägi – basskitarr
Tarmo Kiuru – löökriistad