Sõru<br />Jazz

Tuletorni Kontsert 2018 kava avalikustatakse kevadel. 2017. aastal esinesid Rannapungerjal...

Reedel, 28. juulil Rannapungerjal

19:00
Jan Uuspõld & Raul Ukareda Band

© Rene Jakobson / renejakobson@hotmail.com

Raul Ukareda ja Jan Uuspõld,  tõelised bluusivennad! 

Jan Uuspõldu teavad kõik, kuid paljud pole ilmselt kuulnudki, et eduka näitlejakarjääri kõrval on Jan alati ka muusikaga tegelenud. Tegelikult sai Jan kuulsaks kõigepealt just lauljana. Tema bänd Luxury Filters oli 1990ndate keskel üks populaarsematest bluusibändidest. Luxury Filtersi lugusid kuuleb raadioeetris veel tänagi, kuulsaim neist ilmselt ,,Tramm nr. 66″.Raul Ukareda on tuntud kui Compromise Blue ja Tanel Padar Blues Bandi kitarrist ning on suure bluusientusiastina ka üks Augustibluusi korraldajatest.

Raul ja Jan kohtusid 1990ndate vilka bluusiskene tohuvabohus, Von Krahli baaris ja Eeslitallis, kus ikka bluusi mängiti ja nauditi.

Esimene päris ametlik koosmusitseerimine sai teoks alles 2015. aastal, kui Augustibluusi pealaval vanameister B.B. Kingi mälestati. Tol korral mängisid Jan ja Raul koos vaid paar lugu, kuid need mõjusid nii hästi, et sealsamas Augustibluusi lava taga sündis mõte lähitulevikus ühine täispikk kava kokku panna ja Eestimaa väärikamatel festivalidel ja kontsertlavadel üles astuda.

Esitusele tuleb Rauli ja Jani kirjutatud tuntud ja tundmatuid lugusid, aga ka paremaid palu bluusiklassikast, täiesti kindlasti ka mõlema suure lemmiku B.B. Kingi repertuaarist.

Koosseis:

Jan Uuspõld – vokaal
Raul Ukareda – kitarr
Marek Talts – kitarr
Marti Tärn – bass
Taavi Kerikmäe – klahvpillid
Petteri Hasa – trummid

Foto: Rene Jakobson

20:30
The Cathouse Radio

39b3de_0c1432c258ac429c889384419713a983-1

The Cathouse Radio – puhas bluus

Tartust pärit Cathouse Radio moodustumine 2013. aastal pani Eesti bluusimaastiku kihama. Bändi moodustasid rahvusvaheliselt tunnustust saanud vokalist ja suupillimängija Alar Kriisa ning Jimmie Bluesman Lawsoni taustabändis bluusikilometraaži korjanud kitarrist Vilho Meier, neile lisandusid basskitarrist Madis Fuchs ja trummar Kalle Kindel.

Cathouse Radio 2013. aastal ilmunud esiksinglist ,,Next Big Thing” vaimustuti nii kodumail kui ka piiri taga. USA suupilliguru Adam Gussow kommenteeris singlit: ,,Neetult hea bändi esiksingel!” Koit Raudsepp tutvustas singlit: ,,Puhas, toores ja kergelt räpane, sest siis on õige mekk man.”

Tuuritamise kõrval anti 2014. aasta lõpus välja esimene täispikk stuudioalbum ,,It’s Gonna Be a Long Ride”.

Koosseis:

Alar Kriisa – vokaal, suupill
Vilho Meier – kitarr
Madis Fuchs – bass
Kalle Kindel – trummid

Vaata lisa:

cathouseradio.wixsite.com/thecathouseradio
www.facebook.com/cathouseradio/

22:00
Smilers

YOa7gj-sqSOVGDmrtzy_geUAwwmmAgTEl_bnaWbs1ag,1vnFuWkORmxC9wJSc7xTuh8cWiFAPkiOa39P1JXhLNw,EYaZH3EKhuv_h3R2LEhQAd6CrxprDe81Wn-aKe68V2k

Smilers – pidurdamatu publiku lemmik

Vähesed teavad, et Eesti üks armastatumaid bände kandis algselt nime Lezer Brozers. Bänd sai nimelt alguse 1990. aastate alguses Soomes – Eesti laulja, laulukirjutaja ning kitarrist Hendrik Sal-Saller oli kümnendi alguseks Soome emigreerunud, kuid polnud loobunud muusikategemisest. 1994. aastaks kandis kollektiiv nime Smilers ning avaldas samanimelise ingliskeelse debüütalbumi “Smilers“. Selleks ajaks oli bänd teinud endale nime ja andis aastas kuni paarsada kontserti .

Sestsaadik ei ole bändi hoog raugenud hetkekski – kokku on Smilers avaldanud muljetavaldavad 15 stuudioalbumit mitmekümne raadiohitiga! Nimetamaks vaid mõned neist – “Tantsin sinuga taevas”, “Jalgpall on parem kui sex”, “Ainult unustamiseks”…

Vaata lisa:

smilers.ee
www.facebook.com/SmilersEesti/
www.instagram.com/smilersiplaneet/

 

 

Laupäeval, 29. juulil Rannapungerjal

6:00
Loodus- ja fotoretk bioloog ja looduspiltnik Tiit Hundiga

IMG_2324

 

Parem koos kaameraga looduses

Kas kaameraga või ilma, kindel on, et metsas, rannal, rabas, isegi põldude vahel seiklemine aitab igas mõttes jalgadega maapeal olla. Kaameraga on parem, sest pildistades jääb järgi dokument, mille väärtus ajas aina kasvab. Üht ammu oma tehtud pilti vaadates käivitab see kõik meeled kunagi olnud hetkest.

Meenub pea kõik:
kas olid kellegiga koos või üksi, kas oli külm,
märg või sumesoe,
kas oli vaikne või tuulas,
kas oli mõni vaid looduses tuntav lõhn,
isegi helid meenuvad mõnikord…
ja meeleolu, mis siis valitses.
Kujutage ette, et saate pildi sisse minna, minevikku reinkarneeruda läbi aistingute, mida tundsite aasta või paljude aastate eest loodust jäädvustades.

Koguneme varahommikul kell 6.00 kontserdiplatsile, kust siis koos jalutame hetki püüdma. Kaasa võtta võimalusel fotoaparaat,terav silm ja avatud meel.

Peipsimaa loodus kutsub!

 

13:00
“Iisaku piirkonna vadja-vene päritolu poluvernikud” bussiekskursioon.

Tuletorni Kontsert 2014 Foto: Sven Tupits

Iisaku piirkonna vadja-vene päritolu poluvernikud

Bussiekskursioon poluvernikute radadel.  Külastame Iisaku Kihelkonna Muuseumi, peatume Vaikla külas ja Vaikla järve ääres ning Varesmetsas.
Poluvernikud on pooleusuline rahvas, kelle esivanemad olid vadjalased. Muuseumipilet 2€ Ekskursiooni juhendab Ingrid Kulõgina. Ekskursioon algab ja lõpeb kontserdiplatsil.

Koguneme 13.00 ja tagasi oleme kontserdiplatsil u. 17.00

 

Laupäeval, 29. juulil kontserdiplatsil

18:00
Juss Haasma & Trikster

_DSC8383

Juss Haasma & Trikster on tulvil noort energiat!

Juss Haasma suurt näitlejatalenti on rahvas saanud kogeda läbi teleekraanide juba aastaid. Laulmas on noormeest kuuldud nii mõneski muusikalis, ent kõigile on jäänud eriti meelde tema näosaate võit 2015. aastal, kus lisaks näitlejameisterlikkusele tuli ka laulda. Aga musitseerimisega on Juss tegelikult tegelenud juba kooliajast saati. Triksteri kitarristi Jaan Vartsiga mängiti koos juba põhikooli ajal, ülikooliajal liitus ka trummar Silver Ulvik.

Triksteri vundamendi moodustavadki Juss, Jaan ja Silver. Vahepeal on tehtud teatrit, filmi, lapsi, käidud mööda maailma reisimas, aga siis võetud jälle pillid kätte ja hakatud midagi tegema. Ilma ei saa, ilma ei oska.

Kui varem on koosseisu nimi korduvalt muutunud, siis Merike Susi ja Valdur Viikleppa liitumisega sai kõik selgeks ja bändile nimeks Trikster! Nüüd esindabki bänd huvitavat sümbioosi, kus oma panuse annavad metal-bändist Horricane tuntud kitarrist Jaan Varts, soft-rock ansamblist Mild tuntud trummar Silver Ulvik, mitmekülgne Merike Susi klahvpillidel, progerokk-bändi The Princes ridadest tuntud basskitarrist Valdur Viiklepp ning jazzmuusikuna tuntud saksofonist Mairo Marjamaa. Kõik selle ühendab lõplikuks tervikuks oma vokaali ja näitlejameisterlikku lavalolekuga Juss Haasma!

Koosseis:

Juss Haasma- vokaal
Silver Ulvik- trummid
Valdur Viiklepp – bass
Jaan Varts – kitarr
Merike Susi – klahvpillid
Mairo Marjamaa – saksofon

Vaata lisa:

www.allstarz.ee/vaata_artiste/20.html

19:30
Alutaguse kaunid kunstid

 

DSC_0179

 

Traditsiooniliselt on Tuletorni Kontserdil esinemas ka Peipsiveere muusikud! Seekord musitseerib lõõtspillil Arvi Matsi, kes on mänginud pilli juba 18 aastat. Arvi peres on pillimäng olnud au sees juba pikki aastaid, lõõtspilli on mänginud Arvi vanaisa ja nüüd mängib ka onu.

 

 

Kontserdi teises osas astuvad üles Iisaku Kunstide Kooli õpilased: Paula Palmet- viiulil, Egert-Oscar Väljaotsa- kitarril, Lisette Nagel- väikekandel ning õpetaja Pille Nagel- väikekandlel.

Iisaku Kunstide Kooli 25. aastapäeva kontsert:

 

 

 

 

20:00
The Swingin’ Sisters & Band

Swingin Sisters (55) (1)

Swingin’ Sisters pakub tantsulist retrojazzi

The Swingin’ Sisters viib kuulajad suitsusesse jazzibaari, kus rõkkab naer, keerlevad tantsujalad ning kõlab tõeline hea-tuju-muusika. Lihvitud vokaalset kooskõla rikastavad krutskeid tulvil tantsuliigutused, stiilne väljanägemine ja kaasahaarav energia.

Svingiõed esitavad suuremalt jaolt parimaid palasid naistrio The Andrews Sisters repertuaarist. The Andrews Sisters oli 1930-1950ndatel aastatel Ameerika armastatuim naistrio. Nende plaate on maailmas müüdud üle 75 miljoni ning nende lauldud hitid kõlavad raadiotes veel tänapäevalgi.

Lauljatarid Maris, Vivi ja Viveli on erinevates projektides ning ansamblites koos laulnud üle 6 aasta ning naljatamisi võib öeldagi, et tegemist on õdedega. Noored lauljatarid olid taustalauljatena kaastegevad 3 hooaega kestnud saates “Perepidu” ning koos lauldi aastaid ka 4-liikmelises vokaalansamblis JazzIn Sisters, millega nopiti säravaid kohti nii kohalikel kui ka rahvusvahelistel vokaalansamblite konkurssidel. Kutsume kõiki üheskoos üht meeleolukat ning rõõmust pakatavat svingiõhtut veetma!

Koosseis:

Maris Aljaste – vokaal
Vivi Maar – vokaal
Viveli Maar- vokaal
Allan Järve – trompet
Siim Aimla – saksofon
Kusti Lemba – kitarr
Janno Trump – kontrabass
Joosep Voolmaa – trummid

Vaata lisa:
www.theswinginsisters.com
www.instagram.com/theswinginsisters

 

 

21:30
Anne Veski

Saade, laulja Anne Veski.

Armastatud Anne Veski

Anne Veski on staar, üks eestlaste armastatuimaid lauljannasid. Lisaks oma lauludele on Anne Veski aga võitnud eestlaste südamed oma olekuga – alati kahe jalaga maa peal! Tema lemmiklause on teadupärast: olen maalt, olen tavaline Rapla plika! Annele ei meeldigi laval eputamas käia, tema armastab laulda.

Tuletorni Kontsertil esineb Anne Veski koos Ain Tammessoniga.

Vaata lisa:

www.anneveski.com/

23:00
Laura Põldvere & Tafenau Band

DSC_0425

Raivo Tafenau, Laura Põlvere ja fantastiline rütmigrupp

Raivo Tafenau on koos Lauraga laval olnud juba 12 aastat. Meeletul hulgal kontserte erinevate muusikaliste väljakutsete ja paljude eesti tippmuusikutega on ansamblit piisavalt kasvatanud ja karastanud. Koos kadestamisväärse rütmigrupiga ollakse õhtu viimaseks üleasastumiseks valmis. Kava koosneb Laura enda hittidest kuni maailmaklassikani.

 

Koosseis:
Laura Põldvere –  laul
Raivo Tafenau –  saksofonid
Raun Juurikas –  klahvpillid
Peedu Kass – bass
Tanel Ruben –  trummid